Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koupě koně

Příspěvky

Výběr koně pro vytrvalost

18. 10. 2005

Někdy je možné setkat se s názorem, že pokud kůň není vhodný pro skoky či pro drezuru, může chodit vytrvalostní soutěže. Je sice pravda, že každý zdravý kůň je schopen po správné přípravě úspěšně překonat soutěže L-S obtížnosti, ale trénink vhodných plemen je mnohem snadnější. Některá jsou jakoby přímo předurčena pro vytrvalost, např. koně arabští a jejich kříženci, ale i u ostatních plemen je možné setkat se s jedinci, kterým vyhovuje práce na delších tratích. Pokud zatím nechcete startovat v těžkých soutěžích, nezáleží ani tak na plemeni, jako na vlastnostech vašeho koně.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 1

Kupujeme koníka jako dárek

18. 10. 2005

Asi každý, kdo touží mít vlastního koně, sní o tom, že ho najde pod vánočním stromečkem. Také narozeniny bývají důvodem k očekávání, ale většinou to končí jen zklamáním.Vím to, také jsem o tom snila.
Pokud však patříte k těm šťastnějším a myslíte si, že vaši blízcí přemýšlí o takovémto dárku, otevřete časopis a podstrčte jim tento článek, pokusím se jim poradit, aby se z koupě a splnění snu nestala noční můra a rozčarování.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 1

Kupujeme koníka na míru

18. 10. 2005

Začnu trochu netradičně. Určitě jste si všimli, a je to i vědecky potvrzeno, že každý pes je věrným obrazem svého pána. Tlustá panička sotva popadající dech drží na vodítku znuděného přetloustlého „pokojáka“, sportovně založený mladík vyklusává spolu s atletickým setrem, do hola vystříhaný přestárlý puberťák v kožené bundě s řetězy a mnohakusovým piersingem hýčká svého pitbula s ostnatým obojkem. A tak by se dalo povídat a hodnotit … Stačí se rozhlédnout kolem sebe.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 5

Jak vybrat poníka

18. 10. 2005

Dítě začíná jezdit
Jezdec, který se má cítit na koni dobře, musí také dobře začít. Mít pro první kontakty přátelské, velikostí přiměřené a bezpečné zvíře umožní získat jistotu při seznamování a chuť učit se jezdit, stát se členem jezdeckého klubu nebo si později dokonce vlastního koně pořídit. 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 2

Jak nenaletět

18. 10. 2005

Je toho opravdu hodně, na co si dát pozor při koupi koně, a nemusí být ani první. Nejprve bych se chtěla zaměřit na zlozvyky, kterými koně nejčastěji trpí, a které jsou prodávajícími nejčastěji zatajovány, protože snižují hodnotu a prodejeschopnost koně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 0

Kupujeme prvního koníka - důchodce

18. 10. 2005

V dnešní kapitole bych vám chtěla přiblížit tzv. důchodový věk koníků. Ke koupi takového koňského veterána nás může přivést skutečně mnoho pohnutek. Někdy si ho vybereme, protože hodně umí a chceme, aby nás mnohému naučil. Nebo nás nějak upoutal, buďto svou minulostí, povahou či jen smutným, moudrým pohledem. Spousta skutečně starých koní je stále při síle a může rozdávat ještě spoustu radosti, takoví koně jsou většinou vhodní i pro začínající koňaře, protože je co se od nich učit. Ale nepředbíhejme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 1

Kupujeme prvního koníka - dvouletí a tříletí

18. 10. 2005

Nejde už o hříbě, ale stále nejde ani o dospělého koně. Ráda bych nadnesla, že takhle mladého koně opravdu nedoporučuji- stejně jako hříbě - úplnému začátečníkovi, protože jde skutečně o velmi citlivý věk a nezkušená ruka člověka, byť s dobrými úmysly, může mladému koníkovi nenapravitelně ublížit jak po psychické, tak po fyzické stránce. Málokterý začátečník totiž dokáže být ke koníkovi laskavý, přísný a důsledný zároveň.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Koupě koně | Komentářů: 1